Гіпсові 3D панелі Alivio чудово вписуються в будь-який інтер’єр, головне, щоб простір дозволяло. Їх можна встановити на стіні, де буде повішений телевізор, оформити ними центральну частину стіни у вітальні, а так само викласти стіну біля ліжка в спальні. Куди б ви не придумали їх помістити, інтер’єр обов’язково зміниться і буде виглядати оригінально. Тонкі, надзвичайно красиві лінії в представленій фактурі гіпсових панелей багатьом нагадує хвилю, іншим піщані дюни в пустелі, а третім – струменя повітря. Їм можна надати колір за вашим бажанням і уподобанням, близьким вашому дизайну приміщення.
Рекомендації по самостійному монтажу гіпсових панелей.
Необхідно подбати про дотримання умов, які дозволять зробити якісний монтаж гіпсових панелей:
Приміщення, в якому проводиться монтаж, має бути досить теплим і сухим
Стіни в приміщенні повинні бути вирівняні без остаточної відділки.
При установці панелей на гіпсокартонні стіни і інші, зводяться перегородки. Важливо переконатись у відповідності т.у., рекомендовані виробником, і, в разі необхідності, зміцнити стіни.
Необходімо провести якісну розмітку облицювання – для цього знадобиться нанести маркери на стіну або стелю, щоб дотримати загальний малюнок розташування панелей, до того ж, зокрема для геометричних дизайнів, рекомендуємо виконати розкладку панелей на підлозі, визначиться з підрізуванням, потім перенести розміри на стену.
Необходімо організувати місце складування гіпсових панелей таким чином, щоб не допустити їх деформацію або псування. Упаковки з панелями складувати строго на торці, вертикально.
Процес монтажу:
Проведіть замір стін, щоб визначити необхідну кількість панелей по вертикалі і горизонталі
Використовую лазерний або звичайний будівельний рівень визначте ідеальну вертикальну і горизонтальну лінії, відзначте їх олівцем
На ділянку стіни, де планується монтаж панелі необхідно зубчастим шпателем нанести розчин або клей до складу якої входить гіпс (наприклад гіпсову шпаклівку “Knauf Perlfix”), безпосередньо перед установкою панелі. Потім також зубчастим шпателем наносимо розчин або клей на панель і приставляє панель рівно до стіни вирівнюючи по намічених лініях.
Аналогічним чином продовжити монтаж панелей по горизонталі, сполучаючи малюнок. Щоб отримати ефект цільної стіни, необхідно витримувати мінімально відстань між панелями. Шви заповнити шпаклівкою (наприклад “Knauf Уніфлот”), що вийшли між панелями, необхідно прибрати з поверхні панелей вологою губкою. Фінішне доведення виробляти шпаклівкою, яка при зачистці м’якше ніж гіпс (наприклад Tikkurila Presto LF). Після висихання шпаклівки нерівності обробити дрібнозернистим наждачним папером.
Продовжуйте монтаж панелей в горизонтальній площині, поєднуючи малюнок панелей. Після закінчення першого горизонтального ряду, приступайте до наступного ряду в вертикальній площині.
Якщо при монтажі необхідно підрізати панель – використовуйте ножівку з дрібним зубом для підрізування панелей. При необхідності кромку згладити наждачним папером. Плитка легко піддається обробці. За допомогою ножівки по дереву з дрібними зубцями Ви зможете розпиляти плитку на потрібні Вам розміри. Для розпилювання під заданими кутами можна використовувати шаблон для різання. При необхідності, краю плитки можна доводити до потрібного розміру за допомогою канцелярського ножа.
Після повного висихання шпаклівки необхідно провести шліфовку поверхні панелей наждачним папером. Шліфування здійснюється під яскравим контрастним світлом. Особливу увагу необхідно приділити місцям стиків панелей – щоб запобігти прояву швів на поверхні. Затирка проводиться до тих пір, поки композиція не буде виглядати монолітно при огляді композиції в будь-якому освітленні.
Невеликі нерівності і подряпини, що залишилися від наждачного паперу, необхідно обробити фінішною шпаклівкою і провести затірку дрібнозернистим наждачним папером, після повного висихання фінішної шпаклівки.
Фарба на поверхню панелей наноситься за технологією, рекомендованою виробником фарби. Фарбування панелей найкраще здійснювати за допомогою фарбопульта або валика. Панелі можуть бути пофарбовані в будь-який колір водоемульсійними, а також фактурними фарбами.
Гіпсові 3D панелі при необхідності можна тонувати в відповідно до колірної гами інтер’єру, граючи на нескінченному різноманітті відтінків. Найкраще використовувати матові фарби. Добре підходять водоемульсійні фарби для внутрішніх робіт, так як вони швидко сохнуть і не мають запаху.
Правильне освітлення – один з ключових чинників для ефектності Ваших стен.Еслі ви хочете найбільший ефект обсягу, то ми рекомендуємо використовувати світлі тони, так як вони дають найбільший контраст між освітленими і затіненими участкамі.Для досягнення найкращих результатів важливо висвітлити поверхню так, щоб домогтися оптимальної гри світла і тіні. Стіни можуть бути підсвічені зверху вниз, знизу вгору або поперек. Оптимальний кут падіння світла 13-20 градусів. Наприклад, для стіни висотою близько 3 м ми рекомендуємо встановити джерела світла в стелю на відстані 400-500 мм від поверхні стіни. Отриманий ефект також залежить від моделі. Перед визначенням фінального положення джерел світла рекомендуємо спробувати кілька положень, вибравши найбільш підкреслює об’ємність панелі. Для ще більшого ефекту можна встановити змінює колір світлодіодне освітлення з програмним управленіем.
УВАГА !!! Компанія не несе відповідальності за негативний результат, обумовлений використанням праці некваліфікованих фахівців або порушенням техніки монтажу панелей. При проведенні монтажу, а також виборі основи для монтажу і шпаклівок для швів, бажано використовувати дану рекомендаційну інструкцію!